جلسه تعیین سمت اعضاء در تاریخ 1398/05/30

جلسه جهت تعیین سمت اعضاء در روز چهارشنبه مورخ 1398/05/30 - ساعت 14:00 در محل دفتر انجمن ام اس مازندران و با حضور اعضای جدید هیئت مدیره انجمن، برگزار شد.

در این جلسه پس از رای گیری، افراد مذکور با اکثریت آراء برای سمت های زیر انتخاب شدند:

    دکتر محمود عابدینی بعنوان رئیس هیئت مدیره
    دکتر رضا حبیبی ساروی بعنوان نائب ریئس هیئت مدیره
    سید عسگری عمادی ترکامی بعنوان مدیرعامل
    نرگس نجاتی جوارمی بعنوان خزانه دار
    دکتر زهرا نظری تلوکی بعنوان عضو هیئت مدیره
    مهین ایوبی بعنوان عضو هیئت مدیره
    مهدی گنجیان بعنوان عضو هیئت مدیره


برگزاری مجمع عمومی انتخابات هیأت مدیره و بازرس انجمن ام اس مازندران در تاریخ 17 مرداد ماه 1398 برگزار شد

مراسم مجمع عمومی انتخابات هیأت مدیره و بازرس انجمن ام اس مازندران در تاریخ 17 مرداد ماه 1398 - ساعت 17:00 در محل سالن اجتماعات هلال احمر استان مازندران و با حضور نماینده محترم استانداری مازندران - نماینده محترم دانشگاه علوم پزشکی مازندران و همچنین نماینده محترم سازمانهای مردم نهاد استان مازندران برگزار شد.

پس از شمارش آراء، افراد زیر به ترتیب رای انتخاب شدند.

کل رای مأخوذه: 73 رای

 1. سید عسگری عمادی ترکامی: 55 رأی
 2. دکتر محمود عابدینی: 46 رأی
 3. دکتر رضا حبیبی ساروی: 38 رأی
 4. مهین ایوبی: 34 رأی
 5. مهدی گنجیان: 29 رأی
 6. نرگس نجاتی: 28 رأی
 7. دکتر زهرا نظری تلوکی: 25 رأی

ضمناً خانم لیلا بابایی با 32 رأی به عنوان بازرس انتخاب شدند.


حضور مدیر عامل انجمن ام اس مازندران در جلسه و کارگاه آموزشی توانمندسازی سمنها در تاریخ 16 مرداد 1398

حضور مدیر عامل انجمن ام اس مازندران در جلسه و کارگاه آموزشی توانمندسازی سمنهایی که در حوزه سلامت فعالیت میکنند. این جلسه در تاریخ 16 مرداد ماه 1398 در محل دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران و با حضور ریاست و معاونت دمحترم انشگاه، نماینده محترم ساری در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل محترم امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران برگزار گردید.


دیدار با معاونت محترم فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران در تاریخ 1398/04/25

دیدار مدیرعامل انجمن با جناب آقای دکتر ییلاقی - معاونت محترم فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران - در تاریخ 1398/04/25.

در این دیدار در خصوص همکاری اداره کل .رزش و جوانان استان مازندران با انجمن ام اس مازندران در زمینه های ورزشی و فرهنکی گفتگو و تبادل نظر شد.بازدید ادواری از انجمن ام اس مازندران - 4 تیرماه 1398

حضور خانم سهرابی - معاون محترم مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران - و مهندس کواکبیان - نماینده سازمانهای مردم نهاد در استانداری مازندران - و حاجی اندرخورا - ریئس مشارکتهای مردمی دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران - و مهندس کاظمی - کارشناس مشارکت مردمی دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران - در دفتر انجمن ام اس مازندران در تاریخ 4 تیر ماه 1398 که ضمن بازدید ادواری از انجمن، از خدمات و اهداف انجمن به انها گزارش شد. 


مصاحبه مدیرعامل انجمن ام‌اس مازندران با شمال نیوز

مدیرعامل انجمن «ام‌اس» مازندران :

هر روز بر تعداد بیماران « ام‌اس» در استان افزوده می شود

شمال نیوز: مدیرعامل انجمن «ام‌اس» مازندران معتقد است که هر روز بر تعداد بیماران « ام‌اس» در استان افزوده می شوداما به دلیل ناشناخته بودن آن، آگاهی عمومی نسبت به آن وجود ندارد.

به گزارش شمال نیوز، به گفته سید عسگری عمادی ترکامی انجمن «ام‌اس» مازندران در سال 1382 با  دریافت مجوز از استانداری به منظور پیگیری مشکلات دارویی، درمانی و معیشتی بیماران تأسیس شد.

عمادی با بیان اینکه هرفردی پس از تشخیص بیماری، برای دریافت دارو و پیگیری درمان به انجمن مراجعه می کند، افزود: این افراد پس از تشکیل پرونده برای دریافت سایر خدمات انجمن به دانشگاه علوم‌پزشکی مازندران معرفی می‌شوند.

مدیرعامل انجمن «ام‌اس» مازندران بیان کرد: بیماری«ام‌اس» در دنیا ناشناخته است و هنوزپزشکان دلیل واقعی ابتلا به آن را نمی دانند، اما استرس و ناراحتی سبب تشدید آن می‌شود.

 وی با اشاره به اینکه در حال حاضرآمار غیر رسمی بیماران «ام‌اس» مازندران حدود 3هزار نفر است، اضافه کرد:از این تعداد، 2هزار و 543 بیمار «ام‌اس» تحت پوشش انجمن قرار دارند که 70درصد آنان خانم هستند.
عمادی برگزاری تورهای مسافرتی و زیارتی ،کلاس‌های آموزشی وهمایش علمی با موضوع بیماری «ام‌اس». کمک نقدی ماهانه و تحویل سبد کالا در ماه مبارک رمضان و لوازم التحریر در هنگام بازگشایی مدارس و ارائه کارت هدیه به عنوان عیدی پایان سال به بیماران نیازمندو برگزاری جشن به مناسبت روز جهانی «ام‌اس» را بخشی از خدمات انجمن «ام‌اس» مطرح کرد.
 

مدیرعامل انجمن «ام‌اس» مازندران ادامه داد: بیماران تحت پوشش انجمن دارای کارت شناسایی هستندو بیمه‌ها تا جایی که تعهدات قانونی نسبت به پرداخت هزینه دارویی و درمانی بیماران دارند، از آنان حمایت می‌کنند.

عمادی با بیان اینکه انجمن در سال جاری با هدف تحقق شعار خود«با هم ام‌اس را شکست دهیم»  برای افزایش آگاهی عمومی نسبت به این بیماری اقداماتی انجام داده است، گفت: در این راستا، اجرای برنامه‌ زنده تلویزیونی با موضوع بیماری« ام‌اس» در شبکه طبرستان با حضور پزشک متخصص مغزواعصاب، نصب بنر وپوستربا محتوای شعار انجمن «ام‌اس» در اماکن درمانی و بهداشتی و ارسال پوستر به ادارات دولتی صورت گرفت.

وی بیان کرد:در هفته گذشته 5نفر برای عضویت به انجمن مراجعه کردند که این موضوع نشان دهنده میزان بالای شیوع بیماری «ام‌اس» در استان است؛در حال حاضر بیماران «ام‌اس» برای درمان به بخشی مجزا تحت عنوان کلینیک «ام‌اس» در «بیمارستان بوعلی سینای» ساری مراجعه می‌کنند و بیمارستان تخصصی برای آنان وجود ندارد.

مدیرعامل انجمن «ام اس» مازندران با اشاره به اینکه متخصص نورولوژیست «مغز و اعصاب»همه روزه در کلینیک بیمارستان بوعلی سینای ساری مستقر است، اضافه کرد:خدمات کلینیک مانند ویزیت، بستری و.. برای بیماران «ام‌اس» به صورت رایگان است؛البته این بیماران می‌توانند خدمات دندانپزشکی را از بخش دیگری در همین بیمارستان به صورت رایگان دریافت کنند.

آدرس صفحه خبر در وبسایت شمال نیوز

 گزارش کاری سید عسگری عمادی ترکامی مدیر عامل انجمن ام اس مازندران بمناسبت روز جهانی ام اس

بنام خدا

با عرض سلام و ادب و احترام خدمت همشهری ها و هم استانیهای عزیز به مناسبت روز جهانی ام اس که مصادف هست با 24 خرداد، حقیر بعنوان مدیر عامل انجمن ام اس مازندران لازم دانستم گزارشی از وضعیت انجمن ام اس مازندران خدمت شما عزیزان ارائه دهم.

 • انجمن ام اس مازندران در سال 1382 با این هدف که بعنوان سخنگوی بیماران و همچنین پیگیری مسائل و مشکلات دارویی و درمانی و معیشتی آنها تاسیس شد.
 • در حال حاضر تعداد بیماران ام اس استان 2543 نفر میباشد که 70% از این تعداد خانم هستند.
 • انجمن ام اس استان مازندران بر اساس رسالت و اهداف خود، خدماتی را به این بیماران عزیز ارائه میدهد و حال جدای از این خدمات، اقداماتی دیگری انجام داده که اهم آن را بصورت مختصر عرض خواهم کرد.

نشست و دیدار با مدیران استانی و شهرستانی جهت دریافت خدمات متناسب با آن اداره، برای بیماران استان

 • دیدار با آقای نیکزاد مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان مازندران جهت همکاری با انجمن
 • دیدار با آقای دکتر رنجبران جانشین ریاست دانشگاه علوم‌پزشکی مازندران و دیگر مدیران دانشگاه بایت مشکلات دارویی و درمانی در چندین جلسه
 • دیدار با آقای ابراهیمی مدیرکل محترم صدا و سیمای استان بابت اطلاع رسانی و تهیه فیلم مستند از انجمن
 • دیدار با آقای دکتر طوسی مدیرکل محترم امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران در چند جلسه بابت پیگیری مشکلات بیماران در  کمیته بیماران خاص استان
 • دیدار با آقای دکتر لموکی معاونت محترم داوطلبان هلال احمر استان مازندران راجع به همکاری با انجمن در زمینه مختلف
 • دیدار با آقای دکتر حسن زاده مدیرکل محترم بیمه نیروهای مسلح استان مازندران جهت همکاری فی مابین
 • دیدار با آقای حاجی طماسب پور مدیرعامل محترم مجمع خیرین سلامت استان مازندران بایت همکاری
 • حضور در همایش مدیران انجمنهای ام اس سراسر کشور در مشهد مقدس
 • دیدار با آقای دکتر مهدوی ریاست محترم دانشگاه علوم و فنون بابل -دیدار با آقای مهدوی ریاست محترم اداره ورزش و جوانان شهرستان ساری جهت همکاری با انجمن
 • دیدار با روئسای محترم کمیته امداد منطقه 1 و 2 ساری آقایان ساداتی و ناعی جهت همکاری با انجمن -  دیدار با آقای مهندس هادیان بخشدار محترم مرکزی ساری
 • دیدار با نمایندگان محترم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در دفتر انجمن ام اس..

ضمنا انجمن  ام اس مازندران جدای از پیگیری مسائل و مشکلات دارویی و درمانی، خدمات دیگری که در راستای اهداف خود انجام میدهد به اختصار خدمت شما عرض میکنم.

 • برگزاری کلاس های آموزشی برای بیماران با استفاده از متخصصین مغز و اعصاب و روانشناسان و تغذیه
 • کمک نقدی ماهانه به بیماران نیازمند
 • برگزاری همایش علمی با همکاری شرکتهای دارویی برای بیماران جهت آخرین اطلاعات و یافته ها در رابطه با بیماری ام اس
 • تحویل سبد کالا در ماه مبارک رمضان و همچنین تحویل لوازم التحریر در هنگام بازگشایی مدارس، به بیماران نیازمند
 • تهیه بلیط استخر برای بیماران با 75% تخفیف
 • تحویل کارت هدیه بعنوان عیدی پایان سال به بیماران نیازمند
 • برگزاری جشن به مناسبت روز جهانی ام اس با حضور بیماران و خانواده شان و مسئولین استانی و شهرستانی
 • برگزاری تورهای مسافرتی و زیارتی برای بیماران
 • معرفی بیماران به بانک جهت دریافت وام قرض‌الحسنه دو میلیون تومانی
 • معرفی بیماران به اداره برق جهت برخوردار شدن از تخفیف هزینه مصرفی برق
 • پرداخت بخشی از هزینه های بیمارانی که به کلاس یوگا میروند
 • هماهنگی با مرکز اموزش قلم چی، که هزینه اموزش برای بیماران و فرزندشان کاملا رایگان هست
 • مشاوره روانشناسی کاملا رایگان به بیماران طبق درخواست خودشان، با استفاده از متخصصین روانشناس

در پایان از خداوند متعال سلامتی و شفای عاجل همه بیماران بویژه بیماران ام اس را آرزو میکنم.

انجمن ام اس مازندران


برگزاری جلسه کمیته بیماران خاص استان در تاریخ 11 خرداد ماه 1398 در استانداری مازندران

حضور مدیرعامل انجمن ام اس استان مازندران در جلسه کمیته بیماران خاص استان که در استانداری مازندران  در تاریخ 11 خرداد ماه 1398 و با حضور مدیرکل محترم امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران، مدیران محترم دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران و جمعی دیگر از مدیران دستگاهای دولتی و بیمه ها و مدیران بانکها برگزارشد.

در این جلسه در خصوص پیگیری مسائل و مشکلات دارویی و درمانی بیماران انجمن و تخصیص وام قرض الحسنه برای بیماران بحث و گفتگو شد.


صفحه‌ها