بازدید ادواری از انجمن ام اس مازندران - 4 تیرماه 1398

حضور خانم سهرابی - معاون محترم مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران - و مهندس کواکبیان - نماینده سازمانهای مردم نهاد در استانداری مازندران - و حاجی اندرخورا - ریئس مشارکتهای مردمی دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران - و مهندس کاظمی - کارشناس مشارکت مردمی دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران - در دفتر انجمن ام اس مازندران در تاریخ 4 تیر ماه 1398 که ضمن بازدید ادواری از انجمن، از خدمات و اهداف انجمن به انها گزارش شد. 


مصاحبه مدیرعامل انجمن ام‌اس مازندران با شمال نیوز

مدیرعامل انجمن «ام‌اس» مازندران :

هر روز بر تعداد بیماران « ام‌اس» در استان افزوده می شود

شمال نیوز: مدیرعامل انجمن «ام‌اس» مازندران معتقد است که هر روز بر تعداد بیماران « ام‌اس» در استان افزوده می شوداما به دلیل ناشناخته بودن آن، آگاهی عمومی نسبت به آن وجود ندارد.

به گزارش شمال نیوز، به گفته سید عسگری عمادی ترکامی انجمن «ام‌اس» مازندران در سال 1382 با  دریافت مجوز از استانداری به منظور پیگیری مشکلات دارویی، درمانی و معیشتی بیماران تأسیس شد.

عمادی با بیان اینکه هرفردی پس از تشخیص بیماری، برای دریافت دارو و پیگیری درمان به انجمن مراجعه می کند، افزود: این افراد پس از تشکیل پرونده برای دریافت سایر خدمات انجمن به دانشگاه علوم‌پزشکی مازندران معرفی می‌شوند.

مدیرعامل انجمن «ام‌اس» مازندران بیان کرد: بیماری«ام‌اس» در دنیا ناشناخته است و هنوزپزشکان دلیل واقعی ابتلا به آن را نمی دانند، اما استرس و ناراحتی سبب تشدید آن می‌شود.

 وی با اشاره به اینکه در حال حاضرآمار غیر رسمی بیماران «ام‌اس» مازندران حدود 3هزار نفر است، اضافه کرد:از این تعداد، 2هزار و 543 بیمار «ام‌اس» تحت پوشش انجمن قرار دارند که 70درصد آنان خانم هستند.
عمادی برگزاری تورهای مسافرتی و زیارتی ،کلاس‌های آموزشی وهمایش علمی با موضوع بیماری «ام‌اس». کمک نقدی ماهانه و تحویل سبد کالا در ماه مبارک رمضان و لوازم التحریر در هنگام بازگشایی مدارس و ارائه کارت هدیه به عنوان عیدی پایان سال به بیماران نیازمندو برگزاری جشن به مناسبت روز جهانی «ام‌اس» را بخشی از خدمات انجمن «ام‌اس» مطرح کرد.
 

مدیرعامل انجمن «ام‌اس» مازندران ادامه داد: بیماران تحت پوشش انجمن دارای کارت شناسایی هستندو بیمه‌ها تا جایی که تعهدات قانونی نسبت به پرداخت هزینه دارویی و درمانی بیماران دارند، از آنان حمایت می‌کنند.

عمادی با بیان اینکه انجمن در سال جاری با هدف تحقق شعار خود«با هم ام‌اس را شکست دهیم»  برای افزایش آگاهی عمومی نسبت به این بیماری اقداماتی انجام داده است، گفت: در این راستا، اجرای برنامه‌ زنده تلویزیونی با موضوع بیماری« ام‌اس» در شبکه طبرستان با حضور پزشک متخصص مغزواعصاب، نصب بنر وپوستربا محتوای شعار انجمن «ام‌اس» در اماکن درمانی و بهداشتی و ارسال پوستر به ادارات دولتی صورت گرفت.

وی بیان کرد:در هفته گذشته 5نفر برای عضویت به انجمن مراجعه کردند که این موضوع نشان دهنده میزان بالای شیوع بیماری «ام‌اس» در استان است؛در حال حاضر بیماران «ام‌اس» برای درمان به بخشی مجزا تحت عنوان کلینیک «ام‌اس» در «بیمارستان بوعلی سینای» ساری مراجعه می‌کنند و بیمارستان تخصصی برای آنان وجود ندارد.

مدیرعامل انجمن «ام اس» مازندران با اشاره به اینکه متخصص نورولوژیست «مغز و اعصاب»همه روزه در کلینیک بیمارستان بوعلی سینای ساری مستقر است، اضافه کرد:خدمات کلینیک مانند ویزیت، بستری و.. برای بیماران «ام‌اس» به صورت رایگان است؛البته این بیماران می‌توانند خدمات دندانپزشکی را از بخش دیگری در همین بیمارستان به صورت رایگان دریافت کنند.

آدرس صفحه خبر در وبسایت شمال نیوز

 گزارش کاری سید عسگری عمادی ترکامی مدیر عامل انجمن ام اس مازندران بمناسبت روز جهانی ام اس

بنام خدا

با عرض سلام و ادب و احترام خدمت همشهری ها و هم استانیهای عزیز به مناسبت روز جهانی ام اس که مصادف هست با 24 خرداد، حقیر بعنوان مدیر عامل انجمن ام اس مازندران لازم دانستم گزارشی از وضعیت انجمن ام اس مازندران خدمت شما عزیزان ارائه دهم.

 • انجمن ام اس مازندران در سال 1382 با این هدف که بعنوان سخنگوی بیماران و همچنین پیگیری مسائل و مشکلات دارویی و درمانی و معیشتی آنها تاسیس شد.
 • در حال حاضر تعداد بیماران ام اس استان 2543 نفر میباشد که 70% از این تعداد خانم هستند.
 • انجمن ام اس استان مازندران بر اساس رسالت و اهداف خود، خدماتی را به این بیماران عزیز ارائه میدهد و حال جدای از این خدمات، اقداماتی دیگری انجام داده که اهم آن را بصورت مختصر عرض خواهم کرد.

نشست و دیدار با مدیران استانی و شهرستانی جهت دریافت خدمات متناسب با آن اداره، برای بیماران استان

 • دیدار با آقای نیکزاد مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان مازندران جهت همکاری با انجمن
 • دیدار با آقای دکتر رنجبران جانشین ریاست دانشگاه علوم‌پزشکی مازندران و دیگر مدیران دانشگاه بایت مشکلات دارویی و درمانی در چندین جلسه
 • دیدار با آقای ابراهیمی مدیرکل محترم صدا و سیمای استان بابت اطلاع رسانی و تهیه فیلم مستند از انجمن
 • دیدار با آقای دکتر طوسی مدیرکل محترم امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران در چند جلسه بابت پیگیری مشکلات بیماران در  کمیته بیماران خاص استان
 • دیدار با آقای دکتر لموکی معاونت محترم داوطلبان هلال احمر استان مازندران راجع به همکاری با انجمن در زمینه مختلف
 • دیدار با آقای دکتر حسن زاده مدیرکل محترم بیمه نیروهای مسلح استان مازندران جهت همکاری فی مابین
 • دیدار با آقای حاجی طماسب پور مدیرعامل محترم مجمع خیرین سلامت استان مازندران بایت همکاری
 • حضور در همایش مدیران انجمنهای ام اس سراسر کشور در مشهد مقدس
 • دیدار با آقای دکتر مهدوی ریاست محترم دانشگاه علوم و فنون بابل -دیدار با آقای مهدوی ریاست محترم اداره ورزش و جوانان شهرستان ساری جهت همکاری با انجمن
 • دیدار با روئسای محترم کمیته امداد منطقه 1 و 2 ساری آقایان ساداتی و ناعی جهت همکاری با انجمن -  دیدار با آقای مهندس هادیان بخشدار محترم مرکزی ساری
 • دیدار با نمایندگان محترم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در دفتر انجمن ام اس..

ضمنا انجمن  ام اس مازندران جدای از پیگیری مسائل و مشکلات دارویی و درمانی، خدمات دیگری که در راستای اهداف خود انجام میدهد به اختصار خدمت شما عرض میکنم.

 • برگزاری کلاس های آموزشی برای بیماران با استفاده از متخصصین مغز و اعصاب و روانشناسان و تغذیه
 • کمک نقدی ماهانه به بیماران نیازمند
 • برگزاری همایش علمی با همکاری شرکتهای دارویی برای بیماران جهت آخرین اطلاعات و یافته ها در رابطه با بیماری ام اس
 • تحویل سبد کالا در ماه مبارک رمضان و همچنین تحویل لوازم التحریر در هنگام بازگشایی مدارس، به بیماران نیازمند
 • تهیه بلیط استخر برای بیماران با 75% تخفیف
 • تحویل کارت هدیه بعنوان عیدی پایان سال به بیماران نیازمند
 • برگزاری جشن به مناسبت روز جهانی ام اس با حضور بیماران و خانواده شان و مسئولین استانی و شهرستانی
 • برگزاری تورهای مسافرتی و زیارتی برای بیماران
 • معرفی بیماران به بانک جهت دریافت وام قرض‌الحسنه دو میلیون تومانی
 • معرفی بیماران به اداره برق جهت برخوردار شدن از تخفیف هزینه مصرفی برق
 • پرداخت بخشی از هزینه های بیمارانی که به کلاس یوگا میروند
 • هماهنگی با مرکز اموزش قلم چی، که هزینه اموزش برای بیماران و فرزندشان کاملا رایگان هست
 • مشاوره روانشناسی کاملا رایگان به بیماران طبق درخواست خودشان، با استفاده از متخصصین روانشناس

در پایان از خداوند متعال سلامتی و شفای عاجل همه بیماران بویژه بیماران ام اس را آرزو میکنم.

انجمن ام اس مازندران


برگزاری جلسه کمیته بیماران خاص استان در تاریخ 11 خرداد ماه 1398 در استانداری مازندران

حضور مدیرعامل انجمن ام اس استان مازندران در جلسه کمیته بیماران خاص استان که در استانداری مازندران  در تاریخ 11 خرداد ماه 1398 و با حضور مدیرکل محترم امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران، مدیران محترم دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران و جمعی دیگر از مدیران دستگاهای دولتی و بیمه ها و مدیران بانکها برگزارشد.

در این جلسه در خصوص پیگیری مسائل و مشکلات دارویی و درمانی بیماران انجمن و تخصیص وام قرض الحسنه برای بیماران بحث و گفتگو شد.


برگزاری جلسه کمیته بیماران خاص استان در تاریخ 6 اسفند ماه 1397 در استانداری مازندران

حضور مدیرعامل انجمن ام اس استان مازندران - سید عسگری عمادی - در جلسه کمیته بیماران خاص استان که در تاریخ 6 اسفند ماه 1397 در استانداری مازندران برگزار شد. در این جلسه که مدیرکل فرهنگی و امور اجتماعی استانداری مازندران، مدیران دانشگاه علوم پزشکی استان و دیگر مدیران دستگاهای دولتی و بیمه ها و.... حضور داشتند، در خصوص مسائل و مشکلات دارویی - درمانی و معیشتی بیماران و نکات دیگر بحث و تبادل نظر شد.


نشست صمیمانه با مدیر عامل محترم مجمع خیرین سلامت استان مازندران

جلسه و نشست صمیمانه مدیرعامل انجمن ام اس مازندران - سید عسگری عمادی - و عضو هئیت مدیره انجمن - سرکار خانم نجاتی - با آقای طماسب پور - مدیر عامل محترم مجمع خیرین سلامت استان مازندران - در تاریخ 4 اسفند ماه 1397 در محل دفتر انجمن ام اس مازندران.

در این دیدار ضمن ارائه گزارش از اهداف و خدمات انجمن ام اس مازندران به ایشان از سوی مدیرعامل، بر همکاری بیشتر طرفین در زمینه ارائه خدمات به بیماران انجمن تاکید شد.


نشست صمیمانه با مدیرکل محترم بیمه نیروهای مسلح استان مازندران در تاریخ 2 اسفند ماه 1397

دیدار و نشست صمیمانه مدیر عامل انجمن ام اس استان مازندران - سید عسگری عمادی - با آقای دکتر حسن زاده - مدیرکل محترم بیمه نیروهای مسلح استان مازندران - و دکتر رستگارفر - معاونت محترم بیمه نیروهای مسلح استان مازندران - در خصوص همکاری فیمابین از لحاظ خدمات دهی به بیماران ام اس استان مازندران در تاریخ 2 اسفند ماه 1397


همایش سراسری مدیران عامل انجمنهای ام اس استانهای سراسر کشور به میزبانی مشهد مقدس

همایش سراسری مدیران عامل انجمنهای ام اس استانهای سراسر کشور در روزهای 24 و 25 بهمن ماه 1397 به میزبانی مشهد مقدس برگزارشد. در این همایش مدیرعامل انجمن ام اس مازندران - سید عسگری عمادی - به نمایندگی از انجمن ام اس مازندران حضور بهم رساندند.

تصاویر این همایش را می توانید در گالری تصاویر وبسایت انجمن مشاهده کنید.


صفحه‌ها